Sukoró: Gyurcsány szerint nincs semmilyen e-mail
Az MR1 Kossuth rádió 180 perc című műsorában Gyurcsány Ferenc volt miniszterelnök azt mondta, tiszta a lelkiismerete a sukorói telekcsere miatt. Hozzátette: nincsenek pártelnöki ambíciói.
Az MR1 Kossuth rádió 180 perc című műsorában Gyurcsány Ferenc volt miniszterelnök azt mondta, tiszta a lelkiismerete a sukorói telekcsere miatt. Hozzátette: nincsenek pártelnöki ambíciói.
A választások óta nincs ennél az MSZP-ben és környékén izgalmasabb kérdés. De egyelőre lehetetlen megválaszolni. A párt identitása zavaros, perspektívája bizonytalan. És e zavarosság, bizonytalanság a legszembeötlőbben épp a Gyurcsány Ferenchez való viszonyában mutatkozik meg.
Hétfő délután – a mostani ciklus során először – Gyurcsány Ferenc volt miniszterelnök fölszólalt a Parlamentben. Az ellenzéki politikus azonnali kérdést kívánt föltenni a miniszterelnöknek, aki azonban „halaszthatatlan közfeladatának ellátása” végett nem vett részt az ülésen. Gyurcsány nem fogadta el válaszadásra Navracsics Tibor miniszterelnök-helyettest, így két hét múlva Orbán-Gyurcsány csörte várható.
A kormány komoly erőket mozgat meg azért, hogy a korábbi miniszterelnökkel szemben végre elinduljon az eljárás. De biztos jó lesz ez nekik? - teszi fel a kérdést a politológus.
Orbán Viktor hétfőn Bukarestben tárgyal, így nem volt jelen az Országgyűlésben. Gyurcsány Ferenc ezért nem tudta feltenni neki kérdését.
Az elszámoltatási kormánybiztos arra kéri Kovács Tamás legfőbb ügyészt, nyilatkozzon, valóban érkezett-e a nyomozóhatóság részéről Gyurcsány Ferenc volt kormányfő mentelmi jogának felfüggesztésére irányuló indítvány.
Ahhoz, hogy Gyurcsány Ferenc azonnali kérdést tehessen fel az Országgyűlésben, az MSZP frakciójának is támogatnia kell a volt pártelnök-miniszterelnök elképzelését.
A volt kormányfő a magánnyugdíjpénztárak kapcsán a köztévében azt mondta: semmi kifogása az ellen, hogy megvizsgálják a rendszert, de a jelenlegi kormány előbb hozott döntést arról, hogy a befizetéseket átirányítja az állami rendszerbe.
A Magyar Hírlapnak nyilatkozó ügyészségi szóvivő szerint a sukorói telekcserével kapcsolatos nyomozásnak még "messze nincs vége".
A polgári körök húzása bejött a Fidesznek, s most a baloldal is a civil egység megteremtésével – és így önnön megszemélyesítésével - próbálkozik. Egyelőre nem sok sikert jósolnak nekik.
Ma már tudjuk: 2006 legendás Andrássy úti nagygyűlése óta nem jött ki ennyi ember az utcára a mi oldalunkon, mint tegnap - írja Gyurcsány Ferenc a blogján.
Kedden a Gyurcsány Ferenc elnökölte Demokratikus Koalíció tüntetett, szerdán a Lehet Más a Politika, november 27-én pedig a Magyar Szocialista Párt demonstrál a Fidesz hatalomkoncentrációja és az Alkotmánybíróság jogkörének megnyirbálása ellen. Az egy nem lenne több a háromnál? Erről kérdeztük a politikusokat.
A sukorói nyomozás állásáról az elmúlt nyolc év gyanús földügyleteit vizsgáló miniszterelnöki megbízott, Budai Gyula kérdezte a Parlamentben a legfőbb ügyész helyettesét.
Gyurcsány Ferenc a demokraták nevében azzal vádolta miniszterelnököt a Magyar Demokratikus Charta tüntetésén, hogy elveszi az emberek pénzét, despotaként viselkedik a köz szolgáival, és a lelepleződéstől való félelmében meggyengíti az alkotmányosságot. Ha ezekek a vádak bebizonyosodnak, akkor "politikai értelemben Orbán Viktor többé nem legitim, alkotmányos vezetője a hazának" - szögezte le Gyurcsány.
Nyilvános bocsánatkérésre szólítja fel a volt kormányfő Schiffer Andrást, az LMP frakcióvezetőjét, a Magyar Hírlapot pedig helyreigazításra kéri.
Csatlakozni akart Gyurcsány Ferenc az MSZP és az LMP vezetőjének közös sajtótájékoztatójához, de azok hamarabb kezdték el a ceremóniát, hogy a volt kormányfő ne szállhasson be - írja a Magyar Hírlap. Gyurcsány a lapot helyreigazításra kéri, Schiffer Andrást, az LMP frakcióvezetőjét pedig jogi képviselőjén keresztül nyilvános, sajtótájékoztató keretében elmondott bocsánatkérésre szólítja fel, amiért azt állította, hogy 2006 őszén "a miniszterelnök több esetben jogellenesen veretett szét és tiltatott be tüntetéseket".
A Magyar Nemzet információi szerint súlyos korrupció gyanúját tárta fel az az előzetes vizsgálat, amely a mentésirányítás fejlesztésére még a második Gyurcsány-kormány idején meghirdetett pályázat körülményeit vette górcső alá.
Orbán Viktor „fél attól, hogy pofára esik”, ezért próbál brutális nyomást gyakorolni az Alkotmánybíróságra - mondta Gyurcsány Ferenc az ATV Egyenes beszéd című műsorában, amelyet felvételről sugároztak hétfő este.
Nem gondolja úgy, hogy most is meg kellene szólalnia? - írta levelében a volt államfőhöz Gyurcsány Ferenc volt miniszterelnök.
Pénze vélhetőleg lenne rá, mégsem alapított új pártot Gyurcsány Ferenc. Inkább új MSZP-platformot hozott létre, pedig vagyona és kapcsolati tőkéje segítségével talán összehozhatna egy országos lefedettségű szervezetet.